Екс директор на СДСМ ја повикува владата да го затвори клубот Ванчо Михајлов во Битола

Цел бугарски врв на отворање на центар за бугарска пропаганда во Битола кој го носи името на фашистичкиот и усташки соработник Ванчо Михајлов.
Приватно дошле. Оти само приватно му се поклонуваат на Михајлов, не и кога се во официјални посети.
Тоа е се што треба да знаете за бугарските власти и ЕУ, чија се членка.
Треба да им се заблагодариме што не дозволуваат да бидеме и ние дел од тоа фино ЕУ братство.
Дали сфаќате колку е во право оној Владимир кога зборува за денацификација?
Ако не сфаќате, треба да сфатите.
На ЕУ не и доаѓа памет у глаа. Заедно со САД го туркаат светов во нуклеарна војна мислејќи дека се миротворци и добрите дечки.
Релативизацијата на злото, поточно, на фашизмот и ревизијата на историјата ќе донесат страотни последици за сите нас.
А ти Пендаровски и ти Ковачевски треба да се срамите што дозволувате глорификација на фашисти во сопствениот дом. Се мочате на антифашистички темели на која беше изградена Македонија.
Вие сте нули.
Ако веќе немате јајца да го затворите тој ѓоа културен центар во кутра Битола, која со ништо не го заслужи, тогаш барем побарајте да го сменат името на центарот.
Да го сменат под итно!
Нека си го величаат Ванче таму во Бугарија. Не овде.
Нашите дедовци беа антифашисти, днк молекулата на Македонците е антифашистичка. Смрт на фашизмот.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа