БИЗАРНА НАРЕДБА ДО ГРАЃАНИТЕ НА ГЕРМАНИЈА: Поради санкциите кон Русија тонат се подлабоко и им забрануваат на луѓето да се капат со топла вода?

Еврокомесарката за конкуренција Маргарет Вестагер ги советуваше жителите на ЕУ да ги контролираат тушевите.

На Германците им било препорачано двапати да размислат за туширање со топла вода доколку властите решат да воведат ембарго на рускиот природен гас.

– Ќе треба да се запрашате дали е навистина потребно седум дена во неделата да се туширате со топол  – со греење на гас – изјави шефот на Федералната агенција за мрежи, Клаус Милер. 

Слично на тоа, еврокомесарката за конкуренција Маргарет Вестагер ги советуваше жителите на ЕУ да ги контролираат тушевите и тушевите на нивните тинејџер

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа