Нејзиното семејство ќе биде скршено засекогаш! Италијанска пливачка почина од срцев удар пред 28-ми роденден – Се вакцинираше!

Италијанската пливачка Маријасофија Папаро почина од срцев удар пред нејзиниот 28 роденден и еден месец откако нејзиниот партнер ја запроси.

 

Маријасофија беше „правилно“ вакцинирана против КОВИД, а странските медиуми, секако, избегнаа да го вклучат овој факт во своите написи поврзани со оваа „ненадејна“ смрт на младиот пливач.

Неделникот „Евро“ го објави:

Пливачот ненадејно починал на 27-годишна возраст откако доживеал срцев удар во Сан Џорџо а Кремано (Неапол) во понеделникот, 11 април, според локалните извештаи.

Нејзиниот свршеник и колега пливач Матео Скарпати, кој успешно ја запроси на 13 март, и оддаде почит на жената со која планира да се ожени.

„Ти беше ангел кој ми го промени животот, давајќи ми сила да правам работи за кои никогаш не сум можел да помислам“, напиша тој на Фејсбук.

Медицинска сестра од инфаркт до смрт 27 години: Марија Софија Папаро облекува лауреарси и спосарси

„Ти ме научи на вистинска љубов, ме научи да се насмевнам и повторно да бидам среќен. Имавме живот пред нас, а ти си замина. Те сакав од првиот ден кога те видов, ме натера да се борам да те освојам, но потоа се согласи да ја живееме оваа фантастична авантура заедно и ми ги даде најдобрите две години од мојот живот.

ZeroDot

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа