Каракачанов се закани од среде Битола: Македонија без бугари оган да ја гори

Красимир Каракачанов 

❗Ми беше големо задоволство да присуствувам на отворањето на Бугарскиот културен клуб „Иван Михаилов“ во градот. Битолја.

👏 Благодариме за неуморната работа и борба на Бугарите во Македонија за зачувување на Бугарија!
👉 Би сакал само едно да го советувам премиерот Петков. Следниот пат кога ќе излезе да го прочита својот однапред подготвен говор, во кој вели дека мора да го „искорениме јазикот на омраза“, а во исто време 50 метри подолу од каде што е, има група македонисти кои ги колнат Бугарите од Македонија, дајте ќе погледне и слушајте малку.
Македонија без Бугари – изгорете ја во оган! 🇧 🇬

 

Сокриј го преводот

 

Оцени го преводов
Можно е да е слика од 7 луѓе, луѓе што стојат и надвор
774
22 коментари
36 споделувања
Ми се допаѓа

Коментирај
Сподели
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа