Марин Ле Пен ветува обештетување на работниците кои добиле отказ затоа што не сакале да се вакцинираат

Францускиот претседателски кандидат Марин Ле Пен во четвртокот (14-ти април) вети дека ќе го укине указот на претседателот Емануел Макрон и „ќе врати 15.000 здравствени работници идентификувани како „заразни“ и ќе им исплати плати што погрешно им биле одбиени.

 

Макрон и Ле Пен се квалификуваа во неделата (10-ти април) за, како што се чини, тесна битка во вториот круг од претседателските избори на 24 април .

 

МАРИО ЗНА и АЛЕКСАНДАР ШАРГИЌ- Од ова зависи иднината- Само го гледаме рушењето на СВЕТСКИОТ ПОРЕДОК

Нулта точка

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа