Бил Гејтс: Зошто ме мразат луѓето , па јас спасив десетици милиони животи!

Говорејќи на TED2022 во Ванкувер, Канада, Гејтс рече дека е „малку иронично“ што демонстрантите се собрале пред местото бидејќи тој „спасил десетици милиони животи“.

Гејтс рече дека фондацијата Гејтс е многу вклучена во вакцините, пронаоѓањето нови вакцини, финансирањето на вакцините. Така што е малку иронично некој да се сврти и да каже дека користиме вакцини за да убиваме луѓе или да заработиме пари или дека сме започнале пандемија [Ковид-19]“, пишува Инсајдер.

Гејтс, исто така, рече дека е „некако чудно“ што луѓето не го сакаат, додавајќи: „Дали ова се претвора во нешто каде што постојано се појавуваат луди луѓе?

„Да се ​​надеваме дека пандемијата ќе се смири, луѓето ќе бидат порационални за тоа: „Еј, вакцините се чудо и има уште многу што можеме да направиме“, рече Гејтстс го помина најголемиот дел од својот говор промовирајќи ја својата визија за глобален тим за итни случаи под акронимот ГЕРМ, Глобален одговор на епидемијата и мобилизација.

На социјалните мрежи беше објавено видео од демонстрантите, за кое се вели дека е снимено надвор од местото на настанот:

 

„Најмоќниот лекар во светот“, Гестс претходно рече дека Кина направила „одлична работа“ во контролирањето на коронавирусот, пред да објави дека „за жал“ Омикрон е „еден вид вакцина“ и дека направил подобра работа за да го достигне популации наместо вакцини “.

Од самиот почеток, Гејтс го опиша секој што го доведува во прашање неговиот глобален притисок врз вакцината како „луд“, повикувајќи на цензура на спротивното мислење.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа