СВЕТОТ ВО СТРАВ – СЛЕДУВААТ НОВИ КОНФЛИКТИ! Русија најави напад врз војниците на НАТО (ФОТО)

Секој обид на Западот да и нанесе значителна штета на руската армија или нејзините сојузници во Украина ќе биде „остро потиснат“, изјави рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков.

Русија ќе ги смета американските и возилата на НАТО кои превезуваат оружје на украинска територија како легитимни воени цели, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа