Американски лекар тврди: Ковид е отров од змија, вметнат во системот за водоснабдување за да се промени човечката ДНК (ВИДЕО)

Др. Брајан Ардис се сретна со радио водителот Стив Питерс во епско интервју за да разговара за Ковид 19, Ремдесивир, „теорија на отров“ и многу други забранети теми.

Др. Ардис, исто така, му се придружил на Овен Шројер во Воената соба во понеделникот за да се нурне уште подлабоко во неговото истражување и да открие дека тој наводно е на списокот на лекари што треба да бидат отстранети затоа што „зборуваат многу“!

Објавен на Интернет во понеделникот, речиси едночасовниот разговор помеѓу Питерс и докторот откри важна тема на која се посветува малку внимание.

Во суштина, откако сфативме колку е чудно што противотровите како моноклоналните антитела ефикасно го третираат Ковид, и сор. Ардис почна да ја преиспитува приказната дека вирусот потекнува од лилјаци од кинеските „влажни пазари“.

„Дали Ковид е отров и затоа не сакаат да користите моноклонални антитела?“, праша д-р Ардис.

За да одговори на ова прашање, Др. Ардис побара од установата да ги „провери фактите“ за да види дали тие се обидуваат да ги дискредитираат тврдењата дека изворот на „Ковид-19“ е змија, а не лилјак.

Брзо пребарување на Интернет открива многу мејнстрим медиумски публикации кои признаваат на почетокот на појавата на Ковид дека вирусот можеби потекнува од змии.

Од Scientific Americana до CNN, теоријата за змија првично беше широко промовирана.

„Секогаш кога ќе се спомене змија, веднаш скокаат фикчетери и поставуваат приказни за лилјаци. Нема верификација на фактите за лилјаците. Постојано ти дозволуваат да гледаш лилјаци“, рече др. Ардис.

Лекарот исто така тврдеше дека кинеските научници ја отфрлиле теоријата за лилјаци на почетокот на избувнувањето на Ковид бидејќи видот на лилјаци од кои наводно потекнувал вирусот во тоа време бил во хибернација.

Тој исто така рече дека тестирањето на генетските секвенци извршени на болни пациенти во Вухан покажало дека нивната генетска секвенца се совпаѓа со две змии, кинески Краит и Кинг Кобра, а не со лилјаци.

Студијата од 2021 година, исто така, ги поврза кинеските Краит и Кинг Кобра со шилестиот протеин „Ковид 19“, објаснувајќи „откривањето на мотив сличен на суперантиген во протеинот С1 Спајк, како и два други мотиви слични на невротоксини кои имаат сличности со пептидите“. невротоксини од родот Ophiophagus (кобра) и Bungarus. “

Подоцна за време на интервјуто, Др. Ардис се осврна на фактот дека хидроксихлорокинот, кој е клеветен во медиумите, ги блокира никотинските рецептори во мозокот кои произлегуваат од отровот на кобрите и змиите.

Во меѓувреме, Ремдесивир, лек промовиран од медицински и медиумски установи и единствен лек одобрен за човечка употреба против Ковид во Соединетите Држави, изгледа шокантно слично на отровот од змија кога се чува за медицинска употреба.

И ремдесивир и отровот на кралската кобра го зголемуваат протромбинското време на пациентот, а како што забележал докторот, студијата на Универзитетот во Аризона од 2021 година, која испитувала примероци од крв од стотици луѓе кои починале по третманот со Ремдесивир, открила дека лекот минува низ нивните тела „како отров“. ”

Кога станува збор за ширење на змиски отров во јавноста, Др. Ардис ја изнесе теоријата дека јавните водоводи може да бидат контаминирани.

Оваа идеја беше лансирана откако ЦДЦ објави дека следењето на отпадните води се користи за да се обезбеди „рано предупредување за ширење на СОВИД 19 во заедниците“.

Губењето на вкусот и мирисот е исто така несакан ефект на змискиот отров, изјави д-р Ардис.

Очигледно е дека губењето на мирисот и вкусот е необичен проблем поврзан со Ковид 19.

„Тие користат водоводни системи бидејќи можат да таргетираат одредена демографија“, продолжи тој пред да му каже на Питерс дека не мисли дека луѓето кои работат во локалниот водовод не се вклучени во шемата.

Сумирајќи ја својата теорија, Др. Ардис рече: „Тие користат отров од Краит и отров од кобра, нарекувајќи го „Ковид-19“, вие го пиете, тој влегува во вашето мозочно стебло и ја парализира способноста на вашата дијафрагма“.

Тој, исто така, истакна дека врската помеѓу никотинските рецептори во мозокот и отровот од змија објаснува зошто пушачите не биле погодени од Ковид на ист начин како и непушачите.

Во основа, тој рече дека отровот не може да се врзе за никотинските рецептори во мозокот на оние кои често пушат никотински тутунски производи.

Кон крајот на дискусијата, др. Ардис го допре религиозниот агол на изолирање на гените на змиите и потоа нивно вметнување во човечката ДНК ширум светот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа