Путин: За една недела нема повеќе да има нацисти во Украина! Ќе почне нормален живот во европа без САД

Порака од
Рускиот претседател Владимир Путин до сите народи во светот:
Почитувани граѓани на нашата прекрасна планета Земја! Јас, претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, решив да ви се обратам директно на сите вас, заобиколувајќи ги дипломатите, вашите владетели и новинарите. Во Русија постои такво нешто како „усна традиција“, каде што не може да се лаже, мами и мами. Затоа ќе зборувам искрено за да можат сите да ја потврдат вистинитоста на моите зборови. Русија е голема и богата земја. Главната вредност е повеќе од 150 народи кои живеат на територија каде што правдата е пред се. Не ни требаат нови територии. Имаме изобилство на енергија и сите други ресурси. Од времето на Големиот Татар и Големиот Могул, народите во северна Евроазија се развиле не поради грабежите во крстоносните војни и колонизацијата на Америка, Африка, Индија, зависноста од дрога во Кина, туку благодарение на нивната напорна работа и мир. Оние што знаат руски разбираат дека „руски“ е придавка за сите народи во нашата земја. Руските Словени, руските Татари, руските Евреи, руските евенци и така натаму се Руси во срцето, иако нивната култура, јазик, начин на живот може да се разликуваат. Ја поздравуваме оваа разновидност на единство. Повторно, руските народи во Русија се принудени да ги жртвуваат своите животи, заштитувајќи го светот од нацизмот и фашизмот. Разменивме 50 наши воени заробеници за 50 украински војници. Украинските војници добија медицинска помош во нашите болници, јадеа три обилни оброци на ден и се вратија дома. Примивме руски војници со отсечени прсти и репродуктивни органи. Ниту нацистите не го направија тоа за време на последната војна. Овие докази ќе ги изнесеме во иден суд. Ќе биде срам за сите што сега ги поддржуваат овие гадови. Вашите владетели во САД, Европа, Јапонија, Австралија и други земји застанаа на страната на овие подлуѓе, кои пред себе во битка ставаат цивили, трудници и деца, намерно осакатувајќи ги воените заробеници. Тешко ми е да замислам здрава, здрава личност која ги поддржува овие чудовишта. А вашите просјаци, ученици, макарони и други демократи на темнината не само што ги штитат криминалците, туку и активно ги вооружуваат, снабдуваат со пари, што не е доволно за да се одржат ниските цени во вашите земји. Цените растат, светот пропаѓа, но не затоа што Русите ја чистат Европа од нацистичките зли духови, туку затоа што вие немо го гледате и всушност го поддржувате новиот бран нацизам. Овој пат не одиме во Берлин. Ќе застанеме на нашите историски граници, а сите нацистички зли духови, на кои вашите владетели ширум им ги отвораат вратите, ќе ви приредат нов „кристален“ живот, како што направија нацистите, додавајќи обрежување на репродуктивните органи. Апелирам до сите кои сакаат да живеат и работат во мир, да одгледуваат деца и да се дружат со народите во светот. Помогнете и на Русија да се бори против новиот рак – украинскиот нацизам. Не Украина населена со мирољубиви и вредни луѓе, туку нацизам, хранети со јастреби од САД и НАТО за вашите даноци. Ако вашите владетели го поддржуваат нацизмот, избркајте ги од трите порти, преземете ја власта во свои раце. Украинските нацисти се штитат од куршуми на цивили, вашите владетели, под изговор на страшна Русија, исто така одлучија да го префрлат товарот на високите цени и претстојните неволји врз населението. И во Украина и во вас, нацистите живеат добро зад грбот на обичните граѓани, а обичните луѓе треба да страдаат – тоа се идентични злосторства и во Украина и на Запад. Ако се обединиме, тогаш за уште една недела нема да има нацисти во Украина, ќе се врати нормалниот живот во Европа, САД и другите земји и заедно ќе им судиме на украинските нацисти и на сите владетели кои го поддржуваат нацизмот во новиот трибунал. Нашата цел е правилна. Ќе го победиме нацизмот. Би сакал да ја споделам оваа победа со сите заедно и што поскоро. Нашата цел е правилна.
Можно е да е слика од 1 лице и стоење
Марјан Новоселски, Pane Velkov и 173 други
38 коментари
6 споделувања
Ми се допаѓа

Коментирај
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа