ЛУЃЕТО СЕ ШОКИРАНИ! МИСТЕРИОЗНО СУШТЕСТВО ИЗЛАГА ОД ВОДА: Бизарно суштество со човечки усни откриено на плажа (ВИДЕО)

Го пронашол Австралиец додека џогирал

Австралија е позната по своите бизарни и понекогаш опасни животни, но барем повеќето од нив се познати на науката или препознатливи за пошироката јавност. Австралиецот Дру Ламберт уживал во џогирање на плажата Бонди во Сиднеј кога наишол на сè што е морско суштество.

Видеото кое Ламберт го сподели на Storiful покажува нешто што изгледа како морско суштество слично на вонземјани со усти кои потсетуваат на луѓе на навистина морничав начин. Се чини дека суштеството не е живо, а Ламберт сугерираше дека тоа би можело да биде ‘рж.

Овој вид животно често може да се забележи во Австралија. Тие се истакнуваат со обликот во облик на круша и млитавото тело. Исто така, тие често завршуваат заглавени на брегот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа