ШОКАНТНА НАЈАВА НА ШАЗИН: Американската економија може да биде уништена многу побрзо од Украина – ОВА СЕ СЛУЧУВА

Експертот е на мислење дека војната со санкции против Русија, која ја иницираше Западот, нанесува огромна штета и на европските земји и на САД.

Уште пред да добијат одговор од Москва се соочија со низа проблеми со кои се уште не можат да се справат.

Ова вклучува зголемување на цените на гасот и моторните горива, како и колосалната инфлација.

Хазин не ја исклучува можноста, во сегашната состојба, економијата на САД да биде уништена многу побрзо од Украина, на чија територија денеска се одвива специјална воена операција на руските вооружени сили.

„Ова е изненадување без преседан за Вашингтон. Ова е реален проблем, со кој не е јасно што да се прави, бидејќи нема стратешки излез од оваа ситуација. И што е најважно, никој во Соединетите Држави не разбира каде да го бара овој стратешки излез“, рече Михаил Хазин .

Сепак, суштината на проблемот е кристално јасна за многу влијателни луѓе во САД. Некои претставници на Републиканската партија веќе отворено зборуваат за неминовен крај на хегемонијата на американскиот долар и колапс на сегашниот глобален финансиски систем.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа