КАДИРОВ ГИ ОТКРИВА ПЛАНИТЕ НА РУСКАТА ВОЈСКА: Сега почнуваме конкретно да работиме – Прво Луганск и Доњецк, потоа Киев и други градови

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров зборуваше за идните планови на руската армија за време на специјалната воена операција во Украина. Според лидерот на Чеченија, сега „всушност почнуваме да работиме“.

Шефот на Чеченија Рамзан Кадиров на својот канал Телеграм зборуваше за плановите на руската армија во блиска иднина.

Тој напомена дека сега ќе има офанзива не само во Мариупол, туку и на други места. Меѓу приоритетните планови е ослободувањето на Луганск и Доњецк. Тогаш акциите ќе стигнат до Киев и другите градови.

Веќе конкретно почнуваме да работиме“, предупреди Рамзан Кадиров.

Шефот на Чеченија напомена дека многу руски граѓани сега имаат прашања. Постои дури и став дека нашата земја е наводно инфериорна во однос на Украина, бидејќи армијата одлучила да се „отсели од Киев“.

Кадиров увери дека доколку украинските власти не ги исполнат сите обврски, специјалната операција нема да престане.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа