ЕКСПЛОЗИЈА! Ова е причината зошто властите пробаа да го сокријат убиството на Денис Тот?

ВИДЕО| Се појави снимка од убиството на Денис Тот
NETPRESS.COM.MK
ВИДЕО| Се појави снимка од убиството на Денис Тот
На Јутјуб каналот се појави видео од убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Веројатно ова е снимка од камерите на „Сејф Сити“, каде точно се гледа што се случ…
Конечно гледаме зошто убиството на #Денис #Тот ,,некој” сакаше да го сокрие!
На снимката има 10 лица – некои се учесници во убиство, а другите се соучесници, т.е сите се вмешани, затоа што НИКОЈ ОД ОВИЕ ДЕСЕТ ЛУЃЕ НЕ ПРИЈАВИ УБИСТВО! Напротив го оставиле Тот да умре на плочник!
❗МВР и Оливер Спасовски да одговорат пред јавноста зошто само двајца се во притвор, по еден се трага, а останатите 7 ОСОМНИЧЕНИ СОУЧЕСНИЦИ (кои се гледаат на снимката) НИКАДЕ ГИ НЕМА ВО ИСТРАГАТА И НЕ СЕ ПРИВЕДЕНИ ℹ
❗Имаме министер кој води ресор за внатрешни работи и наместо да апси, заштитува осомничени во убиство!
Оливере, каде ти се уште СЕДУМ СОУЧЕСНИЦИ КОИ СЕ ДЕЛ ОД ЗЛОСТОРОТ?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа