БОМБА НА АДВОКАТ! Во случајот со Тот има обид да се сокрие убиство на онакво тепање не постои можност да нема траг на насилство

Го гледав видеото од нападот над Тот. Првиот што го напаѓа апсолутно не треба да одговара за убиство туку за Тешка телесна со смртни последици. Тоа не е случај со другите двајца кои го шутираат по глава откако е во бесознание, па според мене треба да одговараат за убиство на свиреп и подмолен начин што потенцијално носи и доживотна.
Дали пробаа да скријат?! По мое, на тој ќотек штои го видов тенки се шансите да нема видливи траги на насилство. Ако не се лажам сниман е и на мозок каде е утврден оток. И?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа