Само Европа страда! НЕКОЈ СПОМЕНА САНКЦИИ?! РУБЉАТА ДЕНЕСКА ПОМОЌНА ОД ДЕНОВИТЕ ПРЕД ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА!

Пред само неколку дена претседателот на САД, Џо Бајден, „предвиде“ дека 1 долар наскоро ќе се менува за 200 рубљи…

Денес, цената на 1 американски долар падна на само 72 рубљи, ниво пониско и од времето пред почетокот на руската воена операција во Украина.

Стартот на воените дејствија во Украина навистина доведе до пад на рубљата која во очи на тогашните нови санкции пред околу 1 месец се менуваше за речиси 140 рубљи за 1 долар.

Ова закрепнување на руската валута доаѓа сосема брзо и сосема неочекувано, дали рускиот државен врв цело време ги имаше в предвид, односно ги предвиде сите економски санкции на Западот и ги дочека сосема подготвено?!

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа