(ВИДЕО) „ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ! НАС НИ ТРЕБА МАКЕДОНСКА ПЛАТФОРМА,“ ИЗЛАГАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЛЕВИЦА ДИМИТАР АПАСИЕВ

„ТИЕ ШТО ГО БОЈКОТИРАА ПОПИСОТ СЕ НАЈПРОГРЕСИВНИОТ ДЕЛ ОД НАРОДОТ

Нас ни треба македонска платформа, без оглед кој е на власт, да се дефинира дека нема менување на државните инсигнии (знаме, химна).

И пописот е шајката на ковчегот! Затоа ние одбивме да играме. Тие 130.000 што бојктотираа се најпрогресивниот дел од народот. Да било Втора светска војна, тие луѓе ќе излезеа во партизани! Тие не потпаднаа под притисоци и го поништија пописот. Ние немаме попис, во правото тоа го викаме error facti, или погрешно утврдена фактичка состојба.”

Целосната емисија, односно целосното интервју со лидерот на партијата можете да го проследите во продолжение:

З

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа