ИСПОЛНЕТО ПРОРОШТВОТО НА ПУТИН ОД ПРЕД 12 ГОДИНИ

Пред 12 години, претседателот на Русија изговори зборови кои наидоа на пријателско одобрување, но не беа целосно разбрани. Пророштвото на Владимир Путин сега се оствари.

Во ноември 2010 година, Владимир Путин се сретна со германски претприемачи. Разговорот се сврте кон можната соработка меѓу Русија и Германија во енергетскиот сектор.

Тогаш рускиот лидер рече: Искрено не разбирам како Германија ќе грее куќи и компании ако не сака гас од Русија, а не сака да развива нуклеарна енергија.

„И што ќе се користи за загревање, можеби со дрва “, се пошегува Путин.

Овие зборови беа дочекани со пријателска смеа и гласно одобрување.

Претседателот на Русија веднаш додаде дека и Германија нема огревно дрво. Ќе мора да ги купи во Сибир.

Оваа фраза предизвика уште пожестока реакција, а присутните на средбата со рускиот претседател аплаудираа.

Пророштвото на Путин од пред 12 години се оствари.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа