Боки 13 се огласи по денешната пресуда: Спремајте се хиени! Ќе видите што ќе објавам следниов период

НЕ , ОВА НЕ БЕШЕ ДРАКОНСКО КАЗНУВАЊЕ, ОВА БЕШЕ КЛАСИЧНО ИЖИВУВАЊЕ ОД ПОЗИЦИЈА НА МОЌ!!! ДЕНЕСКА ТОРТУРАТА И ОДМАЗДОЉУБИЕТО ЈА ПОСТИГНАА КУЛМИНАЦИЈАТА КОЈА ЌЕ ОСТАНЕ ЗАПАМЕТЕНА ВО ИСТОРИЈАТА НА МЕКЕДОНСКОТО ПРАВОСУДСТВО!!!
СО МОЈА КОМПЛЕТНА АНАЛИЗА НА ДЕНЕШНАТА ПРЕСУДА И ЗА СИТЕ ДРУГИ ПОЗНАТИ И НЕПОЗНАТИ, ВИДЛИВИ И НЕВИДЛИВИ ОКОЛНОСТИ ПОВРЗАНИ СО ОВИЕ СУДСКИ СЛУЧАИ ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ЌЕ СЕ ОБРАТАМ НА ЈАВНОСТА!!!
ОВАА ПРАВОСУДНО-ХИЕНСКА МИЗЕРИЈА ПРЕТОЧЕНА ВО НЕЗАКОНСКА И КРИМИНАЛНА ПРЕСУДА ЈА ЗНАЕВ ОДНАПРЕД, БИДЕЈКИ ОДЛИЧНО ИМ ЈА ПОЗНАВАМ МЕТОДОЛОГИЈАТА И НАЧИНИТЕ НА НИВНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ. ОД ТИЕ ПРИЧИНИ БАРАВ ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈАТА И УТВРДУВАЊЕ НА НЕЈЗИНА ОДГОВОРНОСТ ЗА НЕЈЗИНО НЕЗАКОНИТО ПОСТАПУВАЊЕ, НО ПОРАДИ ТОА ШТО СИТЕ СЕ ЕДЕН СИСТЕМ НА СВРЗАНИ САДОВИ РЕЗУЛТАТОТ БЕШЕ ОДНАПРЕД ЈАСЕН!
ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД ЌЕ ИЗЛЕЗАМ СО КОНКРЕТНИ ФАКТИ КОИ ЌЕ БИДАТ ПРЕЗЕНТИРАНИ ПРЕД ОПШТАТА И СТРУЧНАТА ЈАВНОСТ
ЈАС ДЕНЕСКА БЕВ НЕВИН, ОДГОВОРНО ТВРДАМ НЕВИН, ОСУДЕН НА 9 ГОДИНИ ЗАТВОРСКА КАЗНА, ОКЕЈ БРАВОО!!!
ДЕНЕСКА БЕВ ОСУДЕН ПОРАДИ МОЈОТ НЕСПОРЕН ИНТЕЛЕКТУАЛЕН КАПАЦИТЕТ, ТАКА ОБЈАСНУВАШЕ И СЕ ПРАВДАШЕ СУДИЈАТА СОФЧЕ ВО НЕДОСТАТОК НА ДОКАЗИ, БРАВО СУДИЈА, ОВА Е ЗА ПРВ ПАТ ДА СЕ СУДИ НЕЧИЈ ИНТЕЛЕКТУАЛЕН КАПАЦИТЕТ А НЕ СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО!!!
ЈАС ВЕЧЕРВА ВО ЗАТВОРСКИОТ КРЕВЕТ ЌЕ СИ ЛЕГНАМ СО ЧИСТА СОВЕСТ, А ВИЕ САМОНАРЕЧЕНИ БОГОВИ НА ПРАВДАТА, КРИМИНАЛЦИ И КОДОШИ КАКО ЌЕ ЗАСПИЕТЕ???
ЗАПАМЕТЕТЕ, НЕЧИСТАТА СОВЕСТ Е ПОЛОША ОД БИЛО КОЈА ЗАТВОРСКА КАЗНА !!!
ВИЕ СТЕ ХИЕНИ И СТЕ ЧОПОР, НО ЈАС СУМ ЛАВ И ЌЕ СЕ БОРАМ ДО КРАЈ !!!
П.С ДА ВИ ДАДАМ ЕДЕН ПРЕДЛОГ ИТНО И ВЕДНАШ ДА НАПРАВИТЕ ИЗМЕНИ ВО КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК И НАМЕСТО КАЗНИВЕ ЗАТВОР ШТО МИ ГИ ДАВАТЕ ОД РАКАВ, ДА МЕ КАМЕНУВАТЕ И МАЧИТЕ НА СРЕДЕ ПЛОШТАД, МОЖЕБИ ТОГАШ ВАШАТА КРВОЛОЧНА ЖЕД ЌЕ БИДЕ КОНЕЧНО ЗАДОВОЛЕНА!!!
ДА ЖИВЕЕ ИНКВИЗИЦИЈАТА ВО 21 ВЕК!!!
Содржината е авторски текст на Бојан Јовановски. Објавено од администратор на профилот
Можно е да е слика од 6 луѓе, брада, седнати луѓе, луѓе што стојат и внатре
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа