Директор на СДСМ го пиша првиот статус за воени злосторства! Дојди Обиџуко уапсиме! Санкциите кон Ирак за лекови и храна од страна на САД, со живот ги платија 500. 000 деца. Пола милион деца еј! Ама за другарка ви Медлин Олбрајт тоа беше: Јеби га, се случува!

Дали сум поддржувач на воениот злосторник Путин ако потсетам:
1. Санкциите кон Ирак за лекови и храна од страна на САД, со живот ги платија 500. 000 деца. Пола милион деца еј! Ама за другарка ви Медлин Олбрајт тоа беше: Јеби га, се случува!
2. Бомбардирањето на Србија го платија со глава околу 300 деца и 2000 цивили. Од последиците на бомбите со осиромашен ураниум којзнае уште колку умреа. Тие броеви се кријат.
3. Убивањето на Гадафи и уништувањето на една богата и стабилна држава како Либија со живот ја платија десетина илјади деца.
4. Сирија и Авганистан исто. Десетина илјади убиени деца.
5. Палестина и Бејрут во Либан, за последниве 50 години во ракетни напади загинати неколку илјади деца.
Ова не се воени злосторства против деца и цивили, а Обиџуко?
За нив може да викнете Браво така? Или во најмала рака ќутите.
Пошто се дело на американските и израелските господари на војната.
Ај сега ела да ме уапсиш сељачино една.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа