Руските напаѓачи почнаа да јадат храна од мачки

Руските напаѓачи во Украина веќе почнаа да јадат храна за мачки, изјави советникот на украинското Министерство за внатрешни работи Антон Герашченко, објавувајќи видео од ограбен магацин со производи.

Кадрите се направени во селото Копилив, Киевската област. Руската армија го прекина снабдувањето со локалното население и почна да ограбува куќи и продавници. По ослободувањето на селото од напаѓачите, во ограбените магацини на локалниот супермаркет биле пронајдени отворени пакувања со храна за мачки.

„Напаѓачите ограбиле магацини во селото Копилив, Киевската област. Јаделе дури и храна за гладни мачки. Очигледно, дури и храната за мачки е повкусна од сувите руски оброци со истечен рок. Армија од ограбувачи и бубашваби“, рече Герашченко. Тој исто така спомна дека руски војници истурале алкохол. претходно окупирани населби во близина на Киев.

Офанзивата против главниот град на Украина беше неуспешна и руската армија беше поразена и протерана од регионот на Киев. По ослободувањето на градовите и селата во близина на Киев, украинската армија наиде на ужасни глетки на убиени цивили. Руската армија изврши воени злосторства и масакрира невооружени цивили. Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников изјави дека руските варвари пукале во мажи и жени со врзани раце. Ова беше последното нешто што го направија СС, рече тој. „Тоа се бесни џелати кои ја нападнаа нашата земја“, рече министерот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа