Каракамишева за победата на Орбан: Обединет народ е добитната формула против неолибералното зло!

Унгарија и Србија ќе продолжат по нормалната демократска насока на движење поддржана од народот.
По кој знае кој пат последните избори во овие држави покажаа дека на обединет народ НИКОЈ НИШТО НЕ МУ МОЖЕ!
Обединет народ е добитната формула против неолибералното зло!
МАКЕДОНИЈА, СЕ СЛУШАМЕ?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа