(ВИДЕО) ГРЦИ НАПАДНАА КОНВОЈ НА НАТО И АМЕРИКАНСКАТА АРМИЈА

Грчките левичарски активисти денеска ги нападнаа конвоите на НАТО и американските сили.

Нападите беа насочени кон оклопни возила испратени во Полска со воз.

Во пристаништето во Александрополис во последните денови истоварени биле американски оклопни возила, а оттаму со железница се транспортираат во Полска.

Комунистичката партија на Грција побара железницата да одбие да опслужува возови кои превезуваат американска и НАТО опрема.

Погледнете што се случуваше на следното видео:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа