ШОКАНТНА ВЕСТ! Еди Рама го менува Столтенберг!?

Германската аналитичарка Сузана Стариков изјави дека Јенс Столтенберг на местото генерален секретар на НАТО би можел да биде заменет од премиерот на Албанија, Еди Рама.

Таа на Твитер напиша дека САД особено инсистирале на изборот на следниот генерален секретар на Алијансата од земјите кои се нови членки на НАТО.

– Кандидати беа премиерот на Естонија Каја Калас и премиерот на Албанија Еди Рама – напиша Сузана Стариков.

Информацијата која ја соопшти Сузана Стариков не е потврдена. Се уште нема реакција ниту од Алијансата, ниту од албанскиот премиер Рама.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа