ЕКСПЛОЗИЈА! Ново предавство! Договорен е Цар Самоил како дел од заедничката бугарска историја следен е Гоце Делечев

Денеска ако остане време ќе разговараме и за Гоце Делчев, вели бугарскиот историчар Ангел Димитров.

Членот на Заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија, Ангел Димитров за ТВ21 истакна дека прашањето за цар Самоил е завршена работа.

Според бугарскиот историчар Димитров, договорено е заедничко чествување.

– Денеска ако остане време ќе разговараме и за Гоце Делчев – додава тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа