НЕКРОЛОГ ЗА МЕДЕЛИН ОЛБРАЈТ СЕ ПОЈАВИ ВО СКОПЈЕ

Кога човек конечно ќе ја загуби целосната верба во македонскиот народ, ќе се најде некој ваков поединец да го врати назад во „македонштината“.

Поменов за Меделин Олбрајт, односно седумте дена „од смртта на ВОЕНИОТ ЗЛОСТОРНИК“

„Од сите ЗАБОЛЕНИ ДЕЦА од регионот како последица на бомбардирањето во 1999 г. со 10 тони осиромашен ураниум.“

Ретко, ама и ние сме знаеле некогаш да изненадиме…

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа