ЛУДИЛО! АМЕРИКАНСКА КОМПАНИЈА КОЈА ПРОИЗВЕДУВА БАРБИКИ ВОВЕДЕ САНКЦИИ ЗА РУСКИТЕ ДЕЦА

Нема ден да не наидеме на неверојатните, во најмала рака, санкции на Западот кон Русија.

Од забраната за натпреварување на руски мачки на меѓународни изложби до забраната за употреба на буквите Z и V низ ЕУ, антируската хистерија зема замав и сега странските корпорации решија да ги казнат руските деца.

Имено, како што дознава редакцијата на Zero Point, американската мултинационална компанија, која пред се се занимава со производство на играчки како Barbie, Scrabble и Monster High, одлучила да воведе санкции за малите Руси поради руската воена операција во Украина.

Да, добро прочитавте, Американците воведоа санкции за руските деца. Што е следно?

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа