„Долу НАТО!“ – Бугарите со руски знамиња го опколија Министерството за одбрана (ВИДЕО)

Во Бугарија во близина на зградата на Министерството за одбрана се одржува масовен митинг против воената поддршка за Украина.

Обичните Бугари се сè похрабри во поддршката за Русија.

Собрани во Министерството за одбрана со руски знамиња и плакати „Јенки, дојди дома!“, ја поддржуваат руската операција во Украина и бараат НАТО да биде протеран од Бугарија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа