Доаѓаат тектонски промени, се е веќе договорено во ноември меѓу САД и Русија“

Гостин на медиумската куќа „Центар“, во емисијата „Интервју“, чиј уредник и водител е Дејан Петар Златановиќ, беше правникот, православниот писател и публицист и татко на пет деца, Слободан Стојичевиќ.

Тема на емисијата беше духовната состојба на српскиот народ, како и состојбата во СПЦ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа