Трамп го повика Путин да ги објави потенцијалните информации за биолабораториите за производство на вештачки вируси со кои ќе се убиваат луѓе на Америка

Во екот на војната во Украина, поранешниот американски претседател Доналд Трамп го повика рускиот претседател Владимир Путин да ги открие потенцијално компромитирачките информации што може да ги има за синот на американскиот претседател Џозеф Бајден, Хантер.

Поранешниот републикански претседател тие обвинувања ги упати и претходно, за време на кампањата за претседател во 2020 година, а синот на Бајден ги негираше.

Во интервју за емисијата на медиумската група Риал Америкас воис, Трамп повтори дека сопругата на московскиот градоначалник им дала 3,5 милиони долари на Хантер Бајден и неговото семејство.

„Тоа се многу пари. Таа му даде 3,5 милиони долари и мислам дека Путин би го имал одговорот на тоа. Мислам дека треба да го објави тоа. Мислам дека треба да го знаеме тој одговор“, додаде Трамп во интервјуто од својот дом во Флорида.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа