Страшно! За СДСМ е успех тоа што бројот на македонци е драстично намален на пописот

Пописот на населението, домаќинствата и становите којшто после 20 години конечно се одржа во нашата држава е голем успех за граѓаните на државата, голем успех за државата воопшто, изјави Снежана Калеска Ванчева, пратеничка на СДСМ.

„Пратениците на СДСМ од самиот почеток сме конзистентни дека пописот е неопходен и пописот конечно мора да се случи и можам да кажам дека сме навистина задоволни затоа што успешно спроведен попис после 20 години, за прв пат комбиниран попис којшто се спроведе во ек на пандемија со сите заштитни протоколи и исклучително успешен кога 99 отсто ќе бидат попишани тоа е резултат со којшто не можат да се пофалат ни многу развиени европски држави“, изјави Снежана Калеска Ванчева.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа