НОВА РУСКА ВОЈНА ДОКТРИНА ГИ УДАВИ СИТЕ НАДЕЖИ НА НАТО И ЗАПАДОТ! Кинезите открија што сака да скрие Пентагон по секоја цена!

Русија ја демонстрираше моќта на својот калибар со удари од Црното Море врз воените објекти во Лавов. Така, Москва ја потврди ефективноста на својата нова поморска доктрина. Ова го пишува кинеското издание на Сохуа.

Русите успешно тестираа нова доктрина за војна: Ракетите од мали бродови можат да потонат секој носач на авиони со голем тонажа.

Според Соху, успешното тестирање на крстосувачките ракети „Калибар“ од руски воени бродови во борбени услови му покажа на целиот свет дека Руската Федерација сега има ново единствено оружје. Руски проектили успешно погодија воени објекти во западна Украина, во Лавов.

– Никој друг во светот го нема ова: мал брод што носи толку голема огнена моќ што може да го оневозможи носачот на авиони со голема тонажа – се наведува во изданието.

Кинеското издание забележува дека Русија правилно ги проценила своите финансиски можности и не го следела вообичаениот пат на поморски развој, имено, не изградила скапи бродови со голема тонажа, вклучително и носачи на авиони.

Наместо тоа, Руската Федерација се фокусираше на силни крстаречки ракети со долг дострел. И, како што покажа практиката, усвоената руска поморска доктрина е целосно оправдана.

Руските калибри имаат голема веројатност да ги пробијат противничките одбранбени системи, исто така поради брзината на летот од Мах Мах или повеќе.

Не им треба многу време за да погодат морски или крајбрежни цели. За само десет секунди, руски брод може да истрела дури шест крстаречки ракети.

(Медиуми / Вебтрибина)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа