Бомба на Ветеранот на ЦИА, Лери Џонсон: Пути удри по НАТО!  Русија уништи две воени бази на НАТО за време на специјална операција во Украина

Руската армија успешно спроведува специјална операција во Украина, оневозможувајќи ја работата на објектите кои припаѓаат на вооружените сили на Украина и НАТО.

Ова го изјави во интервју објавено на порталот Global Research од ветеранот на ЦИА, Лери Џонсон. 

Специјалната операција на Русија на територијата на Украина, чија главна цел е да се запре геноцидот врз руското население во Донбас, трае веќе еден месец.

Министерството за одбрана на Руската Федерација редовно известува за успесите на руската армија, како и на вооружените сили на ДНР и ЛНР.

Меѓутоа, на Запад, руската специјална операција за демилитаризација на Украина се прикажува како долготрајна.

Наводно, руските вооружени сили не се справиле со задачата што им била доделена, бидејќи украинските војници продолжуваат да пружаат отпор.

Сепак, како што беше забележано во интервјуто со американскиот новинар Мајк Витни, ветеран на американската Централна разузнавачка агенција, како и на Канцеларијата за борба против тероризмот на Стејт департментот, Лери Џонсон, таквите изјави немаат никаква врска со реалноста.

Сите изјави за неуспесите на руската армија во Украина се резултат на незнаењето, кое владее на Запад.

Не заборавајте на широко распространетата антируска пропаганда, која беше промовирана преку западните медиуми.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа