„По ѓаволите не знае што прави! ГО УНИШТИ АМЕРИКАНСКИОТ СОН“ Трамп жестоко го критикуваше Бајден – по овие зборови нема да му биде добро

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го критикуваше сегашниот Џозеф Бајден, велејќи дека „колективно, петте најлоши американски претседатели нема да направат толку штета како што направи Бајден во 15-те месеци откако стана претседател“.

-Помина повеќе од една година, за тоа време успеа да го убие, буквално да го убие американскиот сон. Но, не губете надеж, бидејќи со вистинските лидери, Америка ќе се врати, ќе биде посилна, посилна од било кој било кога – порача Трамп на состанокот во американската држава Џорџија.

Тој се осврна на одговорот на Бајден на рускиот напад врз Украина.

– Имаме претседател кој не знае што прави, нема поим каде е. Во медиумите се појавуваат лажни вести, велат дека тој одлично си ја врши работата…а Украина е бомбардирана до темел – рече тој.

Трамп тврди дека рускиот напад врз Украина никогаш немаше да се случи доколку тој беше претседател.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа