Путин му одржа лекција на Западот! ГИ СПОРЕДИ СО НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА И ХИТЛЕР

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на Русија, Владимир Путин изјави дека на Запад има зголемена дискриминација во однос на сè што е поврзано со Русија – руските писатели и книги се забранети, што е незамисливо за граѓаните на Русија.

Како што рече, композиторите како Петар Чајковски, Дмитриј Шостакович, Сергеј Рахманинов се исклучени од програмата на културните настани, а руските писатели како Фјодор Достоевски се забранети.

Тој оцени и дека последен пат ваква кампања за уништување на „несоодветната“ литература била спроведена од нацистичка Германија пред речиси 90 години.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа