Кога ќе умре Путин: Потсетување на пророштвото на Нострадамус

Слушањето на вестите во моментов не е достапно

Познатиот француски астролог, лекар, алхемичар и пророк Нострадамус (вистинско име Мишел де Нотредам) ја предвиде смртта на рускиот претседател Владимир Путин. Во своите пророштва, Нострадамус веќе предвидел голем број важни светски настани.

Ова го пренесува бугарското издание „Факти“ . Предвидувањата објавени од Нострадамус се засноваат на критичка астрологија, која тој ја објаснува како астрологија на судење или оценување на некој настан.

Студирал астрологија заедно со разни окултни науки и ги комбинирал за да ги направи своите предвидувања. Пророштвата Нострадамус изразени во стихови, кои се нарекуваат катрени. Многу од неговите предвидувања, како подемот на Адолф Хитлер и Втората светска војна, се покажаа како вистинити.

Во принцип, Нострадамус напишал 6338 пророштва, од кои многу се веќе остварени. Неговите предвидувања го опфаќаат периодот до 3797 година. Сепак, која е нивната тајна сè уште не е познато. Катрените на Нострадамус продолжуваат да го возбудуваат светот, иако се напишани пред речиси пет века.

Ораклот тврдеше дека Путин преживеал најмалку пет обиди за атентат во својот живот. Според пророчките стихови на Нострадамус, во 2022 година ќе умре во бурна ноќ кога ќе плови по морето и ќе го удри гром.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа