Владата ќе бара од Левица руски рубљи за да купува гас од Путин?

Каква иронија на судбината…
Сороспиите од Северџанистан, кои безочно лажат дека Левица примала руски рубљи, сега ќе треба да го плаќаат рускиот гас само во РУБЉИ 🤑
p.s. Дечки, да не сакате сеа да ви позајмиме? 😂🤩😂
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа