РУСИТЕ ОБЈАВААТ ВИДЕО ОД БОМБАРДИРАНОТ ТРГОВСКИ ВО КИЕВ: Додека трепнеш, трговски центар беше разнесен со прецизна ракета, еве зошто (ВИДЕО)

Страшен удар на руските сили кај Киев

Министерството за одбрана на Русија објави видео од гранатирањето на украинските системи „Град“ од градските области на Киев, како и видео од последователното уништување на овие ракетни системи. На видеото се гледа пожар од украинскиот „Сити“ поставен покрај станбени згради и ракета истрелана над една од нив.

На други снимки се гледа борбеното возило „Град“ во близина на градскиот пат, кое почнува да истрелува ракети над патот низ кој минуваат цивилни возила. После тоа „Градот“ се поместува од позицијата додека неговото движење го следи дронот.

Тогаш „Градот“ се крие во близина на трговскиот центар. Жителите на Киев на социјалните мрежи објавија фотографии на кои се гледа дека на тоа место се криеле најмалку четири борбени возила од системот „Град“. 

На следните снимки се гледа како ракетен удар го погодува центарот на зградата каде што се криеле украинските системи „Град“. Тој дел од зградата е целосно уништен.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа