Албанците од Косово тврдат дека Србија ги труе преку храната – српската страна вели ова е страшна манипулација

Страшна манипулација со Албанците на Косово и Метохија – тврдат дека Србите ги трујат преку храна – пишува Спутник Србија.

Шпекулациите дека храната што доаѓа од Србија е отровна, кои се пласираат преку два моќни и влијателни канали – медиумите и верските институции, не се начин да се обезбеди мирен живот на Србите на Косово и Метохија, коментира политикологот од Косово и Метохија Александар Гуџиќ. .

Главната „забава“ на косовската елита деновиве е да го убеди албанскиот народ дека Србија ги труе Албанците преку производи од централна Србија. Темата беше подигната до толкава сериозност што стана дел од нарацијата на имамите во џамиите, но и инспирација за ТВ спотот во кој девојка во полна продавница го предупредува својот татко да не купува српски производ бидејќи тој е – отровен.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа