ПУТИН СО ЛЕКОВИ ВО РАЦЕ: Новата фотографија од рускиот претседател ги интензивира шпекулациите за неговото здравје – ова е вистина

Јавноста беше вознемирена кога на почетокот на март започнаа шпекулациите за здравјето на Путин

По веста дека рускиот претседател Владимир Путин е болен, неколку медиуми ја демантираа претпоставката. Сепак, јавноста се уште ја „тежи“ здравствената состојба на Путин.

Коментарите се различни, но никогаш не сме го виделе поинаков претседателот на Руската Федерација, врз основа на што би можеле да се посомневаме дека е во полоша здравствена состојба. Во јавноста денеска се појави нова негова фотографија која повторно предизвика бура.

Имено, на прв поглед може да се заклучи дека тој во рацете држи кутија со лекови, но ако погледнете малку подобро, ќе видите дека се работи за кутија од нов руски лек против круната на „Мир 19″ вирус.

Тој всушност денеска имал средба со Федералната медицинска и биолошка агенција, кога е направена фотографија која можете да ја погледнете во продолжение.

Тој одржа средба со шефицата на Сојузната медицинско-биолошка агенција, Вероника Скворцова, во врска со новиот лек за сузбивање и ублажување на симптомите на вирусот Ковид-19.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа