СТРАШНА ПОРАКА ОД САД: Ја туркаме Украина на масакр

Кандидатот за член на Конгресот од државата Вашингтон, Џо Кент, предупредува дека поддршката за администрацијата на Бајден во Украина може да доведе до директен конфликт меѓу Русија и САД.

 

„Ми се чини дека навистина не сме му објасниле на американскиот народ што сакаме од нив “, вели Кент, објаснувајќи дека американските политичари треба да одат од област до област и да објаснат што може да значи за нив американската поддршка за Украина.

Тој вели дека воените тапани се многу гласни и дека треба да се инсистира на мировниот договор меѓу Русија и Украина.

– Го туркаме Зеленски во продолжување на конфликтот – изјави Кент во емисијата на телевизијата „Фокс њуз“, водена од Такер Карлсон, и објасни дека тоа ги наведува Украинците да „продолжат со масакрот“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа