СТРАШНО: КИНА БАРА ОДГОВОР: „Морате да им одговорите на Русите зошто изградивте биолаборатории со опасни вируси во Украина“…

Земјите вклучени во биолошките програми во Украина мора да дадат одговори на прашањата поставени од Русија.

Ова го изјави постојаниот претставник на Кина во Обединетите нации Џанг Џун за време на седницата на Советот за безбедност.

„Секоја информација за воените биолошки активности мора да предизвика загриженост и да го привлече вниманието на меѓународната заедница, за да се избегне непоправлива штета. Во овој поглед, страните мора да обезбедат соодветен пристап. Русија претстави нови, новооткриени документи за ова прашање. „Споменатите страни мора да одговорат на прашањата и да дадат разумни објаснувања за да се отстранат сомнежите во меѓународната заедница“, рече кинескиот претставник, пренесе Тас.

На почетокот на средбата рускиот претставник Василиј Небензја рече дека Русија собрала нови информации за украинските биолошки лаборатории кои работат со опасни вируси.

Русија тврди дека САД управувале и спонзорирале овие активности.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа