(Видео) Словачки европратеник направи хаос во Европскиот Парламент: Лицемерно ги игнориравте минатите војни затоа што САД ги започна!

Европратеникот од Словачка, Милан Угрик денеска предизвика хаос во Европскиот Парламент откако запраша зошто досега на САД и на Европа не им текнало на демилитаризација.

„Каде беа меѓународните санкции кога САД уби 200.000 цивили во Ирак?
Каде бевте кога беше бомбардирана Југославија?

Каде беа меѓународните санкции кога Украина убиваше мирно население во Донбас и Одеса?

Вие лицемерно ги игнориравте минатите војни само затоа што Америка ги изврши“.

Сега е демилитаризација на Европа?

Погледнете го обраќањето на европратеникот во продолжение:

facebook
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа