БАЈДЕН МИСЛИ ДЕКА КАМАЛА ХАРИС Е НЕГОВА СОПРУГА? Уште една невидена бламажа по ред, На Џо му се смее цела Америка! (ВИДЕО

Американскиот лидер неодамна имаше грешка кога ги нарече Украинците „Иранци“ за време на традиционалниот говор во Конгресот за состојбата на нацијата.

Американскиот претседател Џо Бајден направи уште една грешка во вторникот, кога ја нарече американската потпретседател Камала Харис прва дама .

Бајден направи грешка кога објасни дека Харис не бил со него на настанот затоа што нејзиниот сопруг, друг г-дин Даг Емхоф, претходно истиот ден бил позитивен на тестот за ковид.

– Направена е мала промена во тоа кој ќе ви се обрати бидејќи сопругот на првата дама заболел од Ковид – рече Бајден.

Иако мислеше на Даг Емхоф, сопругот на Камала Харис, се покажа дека и самиот е заразен со вирусот.

Бајден потоа се пошегувал со собраните кога му било кажано дека направил грешка.

Да потсетиме, американскиот лидер неодамна имаше гаф кога ги нарече Украинците „Иранци“ за време на традиционалниот говор во Конгресот за состојбата на нацијата .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа