СТРАШНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Францускиот претседател рече: „Ќе имаме ГЛАД ширум светот следната година и пол!

Како што вели, постои можност француската држава да национализира одредени компании кои се занимаваат со увоз и производство на енергија

Францускиот претседател Емануел Макрон најави недостиг од храна во следната година и половина.

Макрон изјави дека последиците од војната во Украина ќе доведат до глад во одредени делови на светот.

„ Ќе имаме сериозна криза во следните 12 до 18 месеци со недостиг на храна во Африка и на Блискиот Исток поради војната во Украина “, рече Макрон.

Како што вели, постои можност француската држава да национализира одредени компании кои се занимаваат со увоз и производство на енергија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа