ПУТИН БРУТАЛЕН: Западот не успеа да реализира економски блицкриг против Русија и сега целиот свет е сведок на крајот на западната доминација

Западот не успеа да го реализира „економскиот блицкриг“ против Русија, а сега целиот свет е сведок на крајот на западната доминација во политиката и економијата – изјави Владимир Путин.

Тој истакна: „Западот ќе воведе санкции кон Москва дури и да ја немаше Украина“. Тој само бараше причина и изговор за тоа. Политиката на Русија на воздржување и слабеење, вклучително и економска изолација и блокада, е свесна долгорочна стратегија. Во исто време, Западот повеќе не крие дека се обидува да удри на секое семејство, на секој граѓанин на Русија“.

Рускиот лидер оцени: „Санкциите го погодија самиот Запад, вклучително и поткопување на неговиот кредибилитет. Со замрзнување на девизните резерви на Русија, САД и Европската унија прогласија вистински неплаќање пред Москва. Сега сите во светот знаат дека нивните девизни резерви едноставно можат да бидат украдени. „Нивните постапки се лекција за рускиот бизнис дека нема ништо посигурно од инвестирање во сопствената земја.

Претседателот на Руската Федерација особено ги предупреди своите сонародници:

„Западот се обидува да го распарчи руското општество, потпирајќи се на таканаречената петта колона, на националните предавници, на оние кои заработуваат овде во нашата земја, а живеат таму. Не само во географска смисла на зборот, туку тие припаѓаат таму во нивните мисли, во нивната ропска свест“.

„Воопшто не ги осудувам – додаде тој – оние кои имаат вили во Мајами или на француската ривиера, кои не можат без паштета од паштета, остриги или таканаречените родови слободи. За нив тоа е знак на припадност кон повисока каста “,” повисока раса “. „Ваквите луѓе се спремни да ја продадат сопствената мајка, само за да им дозволат да седнат во ходниците на поголема каста, но таквите забораваат дека и се потребни на таа класа само како потрошен материјал преку кој нанесуваат максимална штета на нашиот народ.

„Рускиот народ секогаш – нагласи Путин – ќе може да ги разликува вистинските патриоти од ѓубрињата и предавниците и едноставно да ги плука вторите како мува што случајно ќе им лета во устите.

– Многу земји – рече тој – веќе се помирија да живеат со свиткани грбови и сервилно да ги прифаќаат сите одлуки на својот суверен, но Русија никогаш нема да биде во таква бедна и понижена состојба. Борбата што ја водиме е борба за нашиот суверенитет, за иднината на нашата земја и нашите деца. „Ќе се бориме за правото да бидеме и да останеме Русија.

Рускиот лидер истакна дека тековните настани повлекуваат линија под глобалната доминација на западните земји и во политиката и во економијата:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа