Експлозија! Сценариото на Лавров за поделба на Македонија полека се остварува? Албанците и Бугарите ќе бидат побројни од македонците а пописот?

Резултатите од септемврискиот попис на населението ќе бидат објавени на 30 март во Филхармонијата на РСМ, објави Апостол Симовски, директорот на Државниот завод за статистика, во емисјтата „Студио 10“ на ТВ24.

Симовски додаде дека во следните месец дена ќе биде државен непријател број еден откако ќе бидат објавени резултатите од националната статистичка операција, која патем не е одржана безмалку 20 години.

– Наредните месец дена ќе бидам државен непријател, но ние не сме џубокс за исполнување на желби, туку треба да направиме реална фотографија за населението, додаде Симовски како што пренесува Фактор.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа