(Видео) Траорно! Погледнете што им прави на населението фашистичката Азов ! Евакуираните цивили од Мариопол низ солзи го пцујат батаљонот Азов: Кучки, педе**, пукаа во нас и не користеа како жив штит!

„Азов, кучки! Луѓе си заминуваа – пукаа во нив“ Азов“, педе**! Пукаа во колони цивили кои се обидоа да одат во Володарск – пукаа во автобуси

Цивилите кои побегнале од Мариопол зборуваат за ужасите што морале да ги издржат за време на градските битки.

Според нив, во градот има многу загинати цивили.. Радикалите од украинскиот „Азовски полк“ постојано ја попречуваа евакуацијата на цивилите, пукајќи во оние кои се обидоа да го напуштат градот. – велат евакуираните цивили.

Погледнете го видеото во продолжение:

facebook
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа