(Видео) Американски политичар обелодени: ЦИА 8 години тренираше Украинци како да убиваат Руси – Што корист имавме ние од тоа?

Американскиот политичар, активист, физичар и либертаријанец, Рон Паул, во гостување во емисија истакна дека ЦИА со години била вмешана во обуката на Украинците да убиваат Руси.

Паул е поранешен сенатор и претседателски кандидат на САД.

Како интервенцијата на САД во изминатите години ни помогна на нас на било каков начин? – прашува тој во описот на видеото објавено на Фејсбук.

“Во видеото се објавуваат тајни податоци на ЦИА за програмата во Украина која вели дека таа програма била многу попровокативна од останатите и имала за цел да предизвика војна со Русија.

Администрацијата на Трамп ја разгледувала програмата која започнала во времето на Барак Обама.

САД велат дека ова не е провокација и обид за провокација но од овие документи може да видиме дека тие 8 години обучувале Украинци како да убиваат Руси. Може да негирате но никој не може да каже дека ова не е провокација, ова е константно “боцкање” на едната страна. Зошто тогаш ЦИА е дел од ова и кажува како да се убиваат Руси, како тоа ни помогна на нас на било каков начин? “

“Ние ги правиме луѓето одговорни бидејќи треба да му кажат на нивниот конгресмен дали да гласа за војна или не. И на крај доаѓа до тоа никој не може да победи во војна, ама правете што сакате.” – заклучуваат говорниците.

Погледнете го видеото на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/?v=345337584198727&extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа