СДСМ уште сега со помири со поразот на следни избори? Избраа прилепчанец да го води локалниот штаб во Битола

Драган Крајовски е избран за нов претседател на ОО на СДСМ Битола, а изборот на Крајовски за прв човек на битолските социјалдемократи е потврден и на нивната официјална Фејcбук страница.

Драган Крајовски е директор на затворот во Битола, а извршувал и голем број на партиски функции. Крајовски беше и претседател на локалниот клуб на младите социјалдемократи во Битола и член на Централниот одбор на СДСМ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа