Еврокомесарот им порача на СДСМ: Спремајте се полека за во опозиција?

Борат од ЕУ ја заврши владеачката кариера на СДСМ.
Спремајте се за во опозиција до стечајот.
Банда неспособни квислинзи кои ги распродадоа сите национални интереси, а не добија ништо за Македонците… Веројатно зашто ништо и не побарале. Само распродаваа за да им отвораат денес фабрики на нивните деца.
По ова одма треба предвремени избори.
А после референдум со кратко прашање: Дали сте за враќање на името на државата од уставот во 1991година?
Толку. Ни ЕУ ни НАТО. Доволно видовме од нив како народ.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа